blank.gif blank.gif blank.gif
12 Jún 2021 15:47
blank.gif Recenzia na LFS od pcgamer.sk blank.gif blank.gif blank.gif

Live For Speed

Live for speed je závodní simulace, která je rozdělená na tři verze. Ta první demo verze zde máte na výběr 3 vozy čímž jeden z nich je BMW formule a 1 trať + Car Park. Potom existujou verze S1 a S2. Verze S1 je taková poloviční verze. Máte zde přístupnou polovinu aut a polovinu tratí vymožeností atd. V S2 verzi máte na výběr všechny tratě a vozy a také detailní nastavení hry a multiplayer v plné palbě. LFS taky oplíva výborným jezdeckým modelem a realistickou jízdou, také dost záleží na nastavení vozidla, paliva v nádrži a opotřebení gum...

Jak už bylo řečeno tak zdarma je dostupná pouze omezená demoverze za další rozšíření si budete muset připlatit. Ale i v demu se nebudete rozhodně nudit. Sice si nemůžete nastavit ani vozy s umělou inteligencí ale za to na vás čeka skvěla zpracovaný multiplayer. Před šesti lety si tříčlenná skupinka vývojářů řekla a slíbila že výtvoří simulací závodu na nějaké té úrovni. Ale ne na ledajaké úrovni. Chtěli zkrátka něco originálního co musí obsahovat velmi realistickou fyziku ale taky slušnou grafiku. A tak o půl roku později vznikla simulace nesoucí název Live For Speed. Za posledních pět let si tento titul získal širokou škálu hráčů, dočkal se spousty updatů a patchů a taky se pořadají oficiální LFS ligy o hodnotné ceny.

Co nám tedy demoverze této simulace může nabídnout? Můžeme se těšit na skvělý multiplayer pro 10 lidí na trati a dalších 5 diváků. U každého automobilu máte na výběr detailní nastavení od světlé výšky vozu az po odklon kol, od barvy laku karosérie a kol až po různe typy gum různých značek. Zkrátka sebemenší chybička v nastavení může znamenet strátu drahocených setin někdy dokonce i vteřin. Zkrátka v nastavení vozu si musíte opravdu pohrát. Samozdřejmě pokud nejste příznivcem automobilů a moc nastavení nerozumíte tak buď můžete použít default mód, což moc nedoporučuju, anebo poprosit v multiplayeru zkušeného jezdce ať vám nějaký ten setup pošle. Jak jsem několikrát již zmínil tak v LFS bylo vsazeno především na reálnost hry. Takže se opravdu nedivte když rychle zmáčknete šipku, že auto jde do smyku jak nic a máte co dělat abysteho udrželi na cestě. Takže je lepší tedy aspoň v mém případě jezdit na myší kde můžete libovolně otáčet myší.

Na celé hře je senzačńí už mnohokrát zmiňovaný multiplayer. Na sítí v demoverzi se náchazí asi 100 serverů, při čemž bývá asi 30 online na kterých můžete měřit své síly s ostatními hráči celého světa. Nebuďte ale smutní, že ze začátku budete předjížděni okolo. Za nějaký čas začnete vyhrávat a jezdit nejlepší kola závodu. Samozřejmě nechybí ani veřejný chat, který ale stejně při závodě tak nějak nemáte čas ovládat. Zkrátka řídit a psát? však proč ne.

Grafika je na šest let starou hru stále slušná, a v té době čili rok 2002 byla jedním slovem perfektním. A navíc když vememe uvážení, že tohle se vejde do 143 mb tak se můžeme jen divit. Auta se lesknou, gumy nechávají na cestě šedé stopy a přitom vám svíti slunce do ocí takže máte špatnou viditelnost. Také máte na výběr několik kamer. Při čemž nejóblíbenější je ta přímo za volantem, taky otáčet myší a nevidět jak máte stočený volant je taky docela nesmysl nemyslíte? Zvuk taky není pozadu, krásně slyšíte jak se vám odlepujou části gumy a zůstavaji na silnici, žádne nerealistické pištění jako například v NFS Carbon, v LFS spíś než pištění slyšíte takové šumění, zkrátka tak jak to má být. Zase bych ale možná trochu odsoudil zvuky motoru. V některých slabších vozech v kabině slyšíte jen takové šeptání. Však odhlučnit speciál a tím mu přidat váhu? to taky není žadný problém.

Zkrátka LFS je sice stará závodní simulace ale stále na vysoké úrovni a taky vysoké oblíbenosti hráčů. Plná verze hry je ke stažení na www.lfs.net. Taky je nabídnuta Slovenská a Česká verze, jaký chcete jazyk si nastavíte přímo ve hře.


Hodnotenie: 7,4

Plusy: Skvělý Multiplayer, Slušná Grafika, Závodní škola, Text na SPZ.

Mínusy: Demoverze je dost chudá, drahé licence S1 a S2.
blank.gif Komentáre blank.gif blank.gif blank.gif
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
blank.gif Pridať komentár blank.gif blank.gif blank.gif
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
blank.gif Prihlásenie blank.gif blank.gif blank.gif
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


3.234.252.109
United States
Virginia
Ashburn
blank.gif AFR TS3 blank.gif blank.gif blank.gif
blank.gif O Vás blank.gif blank.gif blank.gif
IP
Vygenerované za: 0,74 sekúnd - 18 DB dop.
Copyright © I.P.Multimedia 2017
32,781 návštev
Theme Blade by Nick Jones | Converted to V7 by Harly | Blade_Multicolor V7 by Grimloch | Edit & Modification by -=IPM=-

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2021 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3