blank.gif blank.gif blank.gif
12 Jún 2021 17:13
blank.gif O LFS blank.gif blank.gif blank.gif

Live For Speed

Live for Speed je malý vývojárský tím, ktorého cieľom je vytvoriť najlepší online závodný simulátor, ktorý by mohol dokázať to, čo poker online hry dokázali v hernej sfére. Celý projekt LFS pozostáva z 3 častí, momentálne je vo fázi S2. Tvorcovia sa snažia hráčom poskytnúť vzrušujúce a zábavne preteky simulovaním všetkých aspektov z reálnych závodov. V LFS sú rozličné prostredia okruhov a autá, ktoré môžete ľubovoľne nastavovať vo virtuálnej garáži.

Takže čo nájdete v LFS S2? Demo verzia ponúka prístup k 3 autám a jednej oblasti Blackwood, ktorá má trať pre cestné preteky a rallycross. Z ponúkaných áut je na výber malý hatchback s náhonom na predné kolesá, auto so zadným náhonom a Formula BMW. Tieto autá reprezentujú komplexný zážitok z jazdenia v LFS, ale to najlepšie vás samozrejme čaká až vtedy, keď máte prístup ku všetkým autám a okruhom.
Plná verzia ponúka ďalších 5 oblastí, veľkú testovaciu oblasť a 17 ďalších áut. Testovacia oblasť zahŕňa rôzne konfigurácie: kruhová skúšobná dráha (skid pad), trať pre šprinty (drag strip) a autocrossovú oblasť (je to v podstate veľké parkovisko), na ktorej si v editore môžete vytvoriť vlastné trate vyznačené z kužeľov a bariér.

Podstatná vlastnosť LFS je aktivita komunity, ktorá je sústredená na oficiálnom fóre, kde nájdete obrovské množstvo informácií, pomoc a ďalšie súbory na stiahnutie. Komunita však nekončí na tomto fóre - existuje veľa lokálnych komunít rozdelených prevažne podľa národnosti. LFS ligy sa jazdia skoro na všetkých kontinentoch po celom svete, od rôznych šprintov až po vytrvalostné závody.
Všetka vaša online aktivita sa zaznamenáva na webstránke LFS World (určená hlavne pre S1 a S2 hráčov). Pre všetkých je prístupná len tabuľka hotlapov, kde sa hráči snažia zajazdiť najrýchlejšie kolá.

Chcete vyskúšať LFS S2? Ak áno, najnovšiu verziu nájdete na stránke Download. Po stiahnutí sa bude chovať ako S2 demo verzia, kde nájdete vyššie spomínané 3 autá a 1 oblasť. Ak chcete prístup ku celému obsahu, musíte si kúpiť licenciu.

LFS S2 je skutočný závodný simulátor. Žiadne arkádové módy, pomocníci riadenia - VY musíte riadiť auto. Preto odporúčame jazdiť tento simulátor s volantom. Aj keď môžete použiť klávesnicu a/alebo myš, volant je to, čo používate v skutočnom aute a preto by ste ho mali používať aj v pretekárskom simulátore. Obzvlásť, keď jazdíte online, kde sú nutné rýchle reakcie.

Vo verzii S2 môžete pretekať sami alebo proti AI. Ozajstná zábava však začína až pri hraní online v multiplayer móde. Pretekanie proti skutočným ľuďom je jednoducho najlepšie a LFS to dokáže ľahko uskutočniť. Existuje veľa online líg, ktorých sa môžete zúčastniť, ak hľadáte nejakú súťaž s väčšou konkurenciou.

Realistický závodný simulátor samozrejme vyžaduje veľmi dobrý fyzikálny model, aby mohol poskytnúť vzrušenie a zábavu ako v reálnych závodoch. Preto musia byť simulované všetky aspekty, ktoré ovplyvňujú skutočné pretekanie. LFS vo svojej druhej fázi S2 už pokrýva niektoré dôležité aspekty ako komplexné nastavenie auta, spotrebu paliva, opotrebovanie pneumatík, rôzne druhy povrchov, úchvatné závodné prostredie, rozdielne triedy áut atď. Všetky tieto aspekty sa starajú o to, aby ste mali dostatok priestoru na tréning a naučenie sa okruhov. Dodatočne si nezabudnite naplánovať vašu zastávku v boxoch - zistite koľko paliva spotrebuje vaše auto na trati a ako sa chovajú pneumatiky v závislosti na trati a štýle vašej jazdy. So všetkými aspektami, s ktorými sa stretnete v reálnych závodoch, musíte počítať aj v LFS S2.

S2 je značne vylepšená oproti S1; boli pridané niektoré dôležité funkcie. Napríklad dynamický odklon kolies (vylepšená simulácia zavesenia a jej rôzne typy), detailná fyzika pneumatík a model poškodenia. Takisto v S2 pribudli nové autá a trate. V S1 boli väčšinou "stredne" rychlé autá a trate, S2 prináša niekoľko "rýchlejších" tried (ale i pomalšie autá).
blank.gif Komentáre blank.gif blank.gif blank.gif
#1 | ipm dňa január 21 2018 13:12:23
Videoukazka je tu:
Trailer LFS
YouTube Video

YouTube Video


LFS Demo (Free)
YouTube Video


LFS S1
YouTube Video

YouTube Video


S1 versus S2 LX6
YouTube Video


YouTube Video
blank.gif Pridať komentár blank.gif blank.gif blank.gif
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
blank.gif Prihlásenie blank.gif blank.gif blank.gif
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


3.234.252.109
United States
Virginia
Ashburn
blank.gif AFR TS3 blank.gif blank.gif blank.gif
blank.gif O Vás blank.gif blank.gif blank.gif
IP
Vygenerované za: 0,54 sekúnd - 18 DB dop.
Copyright © I.P.Multimedia 2017
32,809 návštev
Theme Blade by Nick Jones | Converted to V7 by Harly | Blade_Multicolor V7 by Grimloch | Edit & Modification by -=IPM=-

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2021 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3